Angīna – akūts aukstlēju mandeļu iekaisums

Rudens/ziemas periodā pēkšņi sākušās kakla sāpes un drudzis ir viens no biežākajiem iemesliem, kādēļ tiek lūgta farmaceitu un speciālistu palīdzība.

Kakla sāpes un drudzis ir tipiski angīnas jeb tonsilīta, kas ir akūts aukstlēju mandeļu iekaisums, simptomi. Biežāk angīna izplatīta bērnu un jauniešu starpā, bet var būt arī pieaugušā vecumā. 

Kakla sāpes tonsilīta gadījumā ir spēcīgas, var būt apgrūtināts rīšanas process, palielināti un sāpīgi kakla limfmezgli, balti strutaini aplikumi uz mandelēm, kā arī balss pārmaiņas. Ķermeņa temperatūra var paaugstināties virs 38-40 0C. Tas viss liek domāt par bakteriālas izcelsmes infekciju. Turklāt šādā gadījumā parasti nebūs klepus, kas savukārt novērojams pie vīrusu saslimšanas.

Biežs tonsilīta ierosinātājs ir A grupas beta hemolītiskais streptokoks, kas izraisa iekaisumu.  Tas var bojāt arī  locītavas, nieres un sirds audus, radot tajos reimatiska tipa pārmaiņas un ierobežojot dzīves kvalitāti. 

Neizārstēta angīna var veicināt neatgriezeniskas sekas, tādēļ noteikti nevajadzētu kavēties, un griezties pie speciālista!

UZZINI VAIRĀK